6 listopada 2012

Mirosław Kin - artysta malarz

 

Happines and protection

vivalarte - Mirosław Kin
 For my beautifull and wholehearted friend MagdaChciałam Wam się pochwalić niesamowicie oryginalnym prezentem jaki otrzymałam o północy.

Ten obraz namalował wyjątkowy człowiek - artysta malarz. Nazywa się Mirosław Kin. Poznałam go całkiem niedawno w galerii VariArt. Występuje tam pod pseudonimem vivalarte.
Tu jest link do jego galerii z obrazami:  


i do galerii VariArt:


Od pierwszego spojrzenia na jego obrazy zakochałam się w jego malarstwie. Ma coś czego w dzisiejszych czasach brakuje wielu artystom. Nie tworzy swoich dzieł według sztywnych kanonów malarstwa (byle były poprawne), ale tworzy je sercem i uczuciem. Każdy obraz jest wyjątkowy tak jak i sam autor.  Jego obrazy odkrywa się powoli i smakuje przez długi czas. Nie ma chyba możliwości aby jego obrazy nie zmuszały do wielkich emocji i wzruszeń i to za każdym razem coraz to nowych.... Porusza i fascynuje. Dotyka problemów społecznych i słodzi życie. Myślę, że nie ma nikogo, kto idąc ulicą i widząc w witrynie sklepowej, jakikolwiek, przez niego namalowany obraz,  nie zwróciłby na niego uwagi. Jakiś czas temu kupiłam już obrazy Mirka i powiem, że to co zobaczyłam w domu na żywo odebrało mi mowę, były jeszcze piękniejsze niż na fotografiach. Mirek jest niesamowicie wrażliwym artystą, dlatego często sięga do tematów budzących kontrowersje, ale dzięki temu wielu osobom otwiera oczy na rzeczy z pozoru nas nie dotyczące, a przecież wszyscy jesteśmy ludźmi więc nic co boli innego człowieka nie powinno być nam obojętne i taki właśnie jest Mirek.

Jeśli ktoś z Was poszukuje obrazu wyjątkowego wnoszącego w dom pozytywną energię to myślę, że długo by szukać tak wrażliwego i życzliwego twórcy jak Mirek i jego obrazy na pewno to zagwarantują.
 
5 komentarzy:

 1. ... bo Mirek potrafi malowac sercem :)
  piękna praca - gratuluje wspaniałego zakupu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja kupiłam inny Moniko, a ten to prezent od prawdziwego Przyjaciela jakim jest Mirek

  OdpowiedzUsuń
 3. Madzia ma rację. Mirek to wspaniały Człowiek i Wielki Artysta!
  Kupiłam u niego "Cyrk osobisty" i codziennie gdy się budzę ten obraz
  raduje moje oczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że Jesteś. W Polsce. Jerzy Król i Oksana.

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i każde słowo...